Jak pracovat s elektronickým čtenářským kontem?

Přihlášení do elektronického čtenářského konta

Na formulář pro přihlášení do vašeho elektronického čtenářského konta se dostane z úvodní stránky on-line katalogu dole:

Odkaz na čtenářské konto - ilustrační obrázek.

Zde vyplníte:

Formulář pro přihlašování do elektronického čtenářského konta - ilustrační obrázek.

- číslo vaší průkazky

- PIN - datum vašeho narození ve tvaru rok, měsíc, den ("RRMMDD"). Např. tedy narodil/a-li jste se 2. 9. 1957, váš PIN bude ve tvaru 570902.

Po stisknutí tlačítka Odešli se vám může naskytnout např. takovýto pohled:

Náhled a možnosti elektronického čtenářského konta - ilustrační obrázek.

Náhled a možnosti elektronického čtenářského konta - ilustrační obrázek - kliknutím zvětšíte.

1 - Jméno – na tomto místě najdete ve vašem kontě svoje jméno a za ním ročník narození.

2 – Datum poslední návštěvy – zde bude vždy vypsán datum vaší poslední návštěvy v knihovně.

3 – Upozornění na připravenou rezervaci – pokud budete mít rezervovanou publikaci a bude již k dispozici, naleznete na tomto místě informaci o jejím připravení k vyzvednutí.

4 – Informace o výpůjčkách a rezervacích – v tomto řádku bude vždy vyčísleno, kolik publikací máte momentálně půjčených, kolik rezervovaných a kolik jste si jich již v minulosti půjčil.

5 – Zaplacení registračního poplatku – zde zjistíte, zda máte zaplacený roční registrační poplatek, případně zda se neblíží termín jeho dalšího zaplacení.

6 – Informace o rezervaci – údaj informuje o stavu rezervace publikace. Pokud je rezervace připravena, tak následuje -

7 – Informace o rezervaci připravené k vypůjčení – publikace je pro vás připravena v knihovně k vyzvednutí.

8 – Zrušení rezervace – kliknete-li na červený křížek vedle rezervované publikace, rezervace bude zrušena.

9 – Informace o vrácené publikaci – údaj informuje o tom, že publikace byla vrácena a v jakém časovém období byla vámi vypůjčena.

10 – Informace o půjčené publikaci – údaj informuje o tom, že publikace je půjčena a kdy je třeba ji vrátit, případně prodloužit.

11 – Vyřízené záznamy za posledních xxx dnů – zde si můžete nastavit, kolik záznamů o vašich výpůjčkách a rezervacích chcete zobrazit.

12 – Tlačítko pro nastavení zobrazení záznamů.

13 – Tlačítko pro odhlášení z elektronického konta – po stisknutí tohoto tlačítka budete bezpečně odhlášeni ze svého elektronického čtenářského konta.

Jak provést rezervaci

Pokud je publikace půjčená, máte možnost si ji v katalogu rezervovat. Po nalezení žádaného titulu stačí stisknout tlačítko Rezervuj pod katalogizačním záznamem (lístkem) v elektronickém  katalogu. Pokud jste již přihlášeni, publikace se vám v kontě objeví jako rezervovaná, v případě, že nejste, budete nejprve vyzváni k přihlášení.

Pozn. Budete-li chtít rezervaci prodloužit, je třeba kontaktovat knihovnu (telefonem 546 423 305, e-mailem mk.oslavany@seznam.cz, případně osobně). Systém neumí rezervace prodlužovat.

Rezervace vybraného titulu - ilustrační obrázek.

"Jak pracovat s elektronickým čtenářským kontem?" - verze pro tisk (.pdf)

Pozn. Pro otevření souboru je třeba mít nainstalovaný program pro čtení souborů v pdf formátu. Takový program si můžete zdarma stáhnout např. zde.

Jak pracovat s on-line katalogem?