Novinky v knižním fondu

Beletrie:

Šoltész, Pavel: Případ sváteční sukně – Historický román o Peregrinu Kameníkovi, mistru obojího práva ve středověké Praze.

Šulc, Viktorín: Příští stanice smrt - Soubor sedmi kriminálních povídek oživuje některé zajímavé případy, k nimž došlo v Praze během šedesátých let 20. století. 

Larková, Sarah: Naděje na konci světa - Persie, uprchlický tábor u Isfahánu, rok 1944. Tady skončí osmnáctiletá Polka Helena se svou mladší sestrou Luzynou po strastiplné cestě Ruskem a Persií poté, co byla jejich rodina deportována ze Lvova na Sibiř.

Schlink, Bernhard: Olga - Příběh lásky na pozadí dramatických německých dějin od konce 19. století do sedmdesátých let 20. století. 

Bauer, Jan: Klášter kostlivců - Jakub Protiva se navzdory výhodnému úřadu, jenž zastává, rozhodl k návratu domů. Volá ho jeho kraj a rodná tvrz Protivec v jižních Čechách.

Linková, Charoltte: V údolí lišek - Co když tvůj únosce beze stopy zmizí a nikdo neví, kde jsi?

Sheldon, Mary: Pandora - Pandora Brownová získá nečekaně po svém strýci reklamní agenturu v Los Angeles. Jenže dívka z maloměsta se vůbec nevyzná ve spleti intrik a závisti.

Becnel, Rexanne: Něžné intriky - Půvabná brunetka Lacie, učitelka na soukromé škole pro dívky z lepší společnosti, způsobí všem velké překvapení. Když majitel ústavu náhle zemře, vyjde najevo, že spolu před pár dny uzavřeli sňatek!

Lamb, Arnette: Hlas srdce - Rok 1789. Virginie, dcera známého svůdce z Vysočiny Lachlana MacKenziho, se tajně vydává za svým snoubencem, který odjel do Francie. Jaké je však její rozčarování, když se namísto krásné a slunné Francie ocitne na otrokářské plantáži v americké Virginii.

Purdyová, Brendy: Paní Boleynová - Nesmělá a nehezká dvorní dáma Jane Parkerová se na dvoře krále Jindřicha VIII., plného lesku a intrik, necítí nejlépe - dokud nepotká hezkého George Boleyna.

 

Naučná literatura:

Růža, Miloš: Můj Padochov

Keňa, Tanzanie, Zanzibar

Richter, Karel: Zločin, který unikl trestu

Cheungová, Theresa: Deset tajemství nebe

 

Literatura pro děti a mládež:

Popelka – První čtení do kapsy

Macurová, Katarína: Jak naučit Edu lítat

Minecraft – Ruditová příručka

Kouzelná Beruška a Černý kocour – Vaříme s Beruškou