Novinky v knižním fondu

Květen 2022

BELETRIE:

Delaney, J. P.: Slušní lidé - Jednou ráno otevře Pete Riley dveře cizímu člověku a uslyší zprávu, která jemu i jeho partnerce Maddie promění život v noční můru.

Sepetysová, Ruta: Mlčící fontány - Madrid, píše se rok 1957. Španělsko za diktatury generála Franca skrývá temné tajemství.

Rogulič, Hana: Norské děti - Román, inspirovaný známým případem, kdy norská sociálka odebrala děti české matce!

Park, A. J.: První lež - Tajemství, které je na začátku pevně spojilo, mezi ně také vrazilo klín. Zvládne se Alice vypořádat s tím, co provedla?

Niedl, František: Pavoučí síť - Lukášovi, platnéřskému tovaryšovi, se podařilo za přispění svého příznivce Lorenza Scorsiniho šťastně uniknout z Prahy, kde mu bylo několikrát ukládáno o život. Co mu asi přinese jeho nový domov, Miláno?

Indridason, Arnaldur: Ohyb ledovce - V hlubinách ledovce Langjökull byla objevena mrtvola muže, který byl celá desetiletí nezvěstný.

Gannonová, Genevieve: Matky - Dva páry. Jedno dítě. Nepředstavitelná volba.

Reganová, Lisa: Matčin hrob - Když dva malí chlapci při hře v lese nedaleko parkoviště pro karavany najdou pohřbené tělo, policejní náčelnici Josie Quinnové se začínají vracet nepříjemné vzpomínky.

Page,Sharon: Hřích, Vášeň, Chtíč – Erotická trilogie o sestrách Hamiltonových.

Flint, Sarah: Tátovy holky - Původně neměl v úmyslu zabíjet a ohrožovat staré lidi. Vyhledával jen příležitosti si s nimi promluvit a zavzpomínat.

Pawlowská, Halina: Milý Bene - Milý Bene… tak začínají všechny příběhy, pocity a vzpomínky, které si autorka vyměňuje s bratrem své první lásky.

Smith, Wilbur: Kobaltové nebe, Král králů, Temné dědictví, Tajemný oheň – Dobrodružné romány oblíbeného autora.

Robb, J. D.: Než udeří stín - Eva Dallasová je pod tlakem. Na jedné straně musí vyřešit šokující vraždu bohaté matky, na straně druhé jí dělá starosti manžel Roarke.

Žamboch, Miroslav: Veterán - Expanze lidské civilizace před staletími nastartovaná Velkým seržantem opět pokračuje, lidé se naučili lépe využívat magii i potenciálně nebezpečnou techniku.

Barber: Kathleen: Sleduj mě - Varovný příběh o tom, kam až může zajít sdílení osobních informací na sociálních sítích.

AUDIOKNIHY:

Klevisová, Michaela: Prokletý kraj

NAUČNÁ LITERATURA:

Šuman-Hreblay, Marián: Encyklopedie traktorů

Vojáček, Jan: Rozhodni se být zdráv

Huňátková, Dana: Matka diplomatka

LITERATURA PRO DĚTI A MLÁDEŽ:

Skye, Robert: Příšerka z kumbálu

Mlynowski, Sarah: Kouzla vzhůru nohama