Novinky v knižním fondu

Léto 2022

Beletrie:

Katalpa, Jakuba: Je hlína k snědku? - Příběh o hledání cesty k sobě, vyprávěný s nekompromisní otevřeností.

Sabuchová, Alena: Šeptuchy – Příběh o dospívání v kraji, který by nikdo nevymyslel.

May, Peter: Noční brána – Sedmý díl ze série knih Akta Enzo.

Bellová, Bianka: Ostrov - Dva nehrdinští hrdinové, kupec Izar a kněžna Núrit, se předhánějí v rozličných škodolibostech — on jí vypráví příběhy staré jako svět, ona je hltá jako dítě.

Bauer, Jan: Vraždící golem - Na Starém Městě pražském množí tajemné a brutální vraždy. Měšťané svalují vinu na golema a chtějí napadnout a vypálit Židovské město, pokud se sérii vražd nepodaří zastavit. 

Uljanenko, Oles: Tady na Jihu - Mykolaiv, jihoukrajinské přístavní město na sklonku sedmdesátých let minulého století. Sedmnáctiletý mladík přežívá v drsném prostředí mezi lidmi z okraje společnosti. 

Harasimová, Markéta: Na kočičí svědomí - Beáta nikdy neměla zvíře a ani o žádné nestojí. Jednoho nevlídného listopadového rána jí ale cestu zkříží opuštěné černé kotě a ona se rozhodne mu poskytnout dočasný azyl.

Jakoubková, Alena: Maminka vaří líp, miláčku - Tchyně Bělu pověřila, aby uvařila polévku, a tenkrát Běla slyšela tu větu poprvé:
„Maminka vaří líp, miláčku.“ Podaří se jí manžela přesvědčit, že tahle věta opravdu není motivační?

Jakubková, Alena: Líný manžel, holé neštěstí - Nina zdědí po rodičích malý zámeček, ležící v překrásné šumavské přírodě, v němž provozuje penzion. Musí se hodně otáčet a na nějaké randění nemá čas, ačkoliv jí kamarádky dohazují jednoho ženicha za druhým. 

Follett, Ken: Nikdy - Na začátku se čelí drobným lokálním konfliktům – v saharské poušti či na Korejském poloostrově –, ty však kvůli eskalaci odvet ve stylu „oko za oko, za zub“ mohou velice rychle přerůst ve světovou válku, jako se to stalo už v minulosti.

Tománek, Jan: Lustr pro papeže - "Skutečný příběh z pekla normalizačních lágrů" Syrově drsná výpověď nevinně odsouzeného mladého trampa, který se provinil jen tím, že byl ve špatný čas na špatném místě. 

Klevisová, Michaela: Prokletý kraj - Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. 

Tučková, Kateřina: Bílá Voda - Dlouho očekávaný přelomový román o ženách, víře a zlu.

Lednická, Karin: Životice: obraz (po)zapomenuté tragédie - Životice: malá vesnice uprostřed Těšínského Slezska. Po Mnichovu zabrána Polskem, po 1. září 1939 se jako dobyté území stává součástí Říše.

 

Deskové hry:

Létá, jezdí, plave - Stolní hra pro nejmenší, kteří se naučí rozeznávat jednotlivé dopravní prostředky, pro 2 hráče. Není traktor jako traktor a ponorka rozhodně nelétá...

Harry Potter – Famfrpál – Kvinteto – Zábavná a napínavá hra

Výbušní Mimoni - Zahrajte si zbrusu novou verzi vaší oblíbené karetní hry s motivem "Mimoňů". Přináší nové typy karet a kouzelný banán v rohlíku.

 

Naučná literatura:

Joshiová, Liat: Odpojte své dítě od sítě

Holler, Václav: Až na měsíc! Provedu Vás světem kryptoměn

Huňátková, Dana: Matka diplomatka

Vojáček, Jan: rozhodni se být zdráv

Koukolík, František: Bulšit – O žvanění v organizacích, médiích, politice a vědě

Holý, Petr: Válka na Ukrajině: kontext

Děkjiny Ukrajiny

Šimáčková, Kateřina: Mužské právo. Jsou právní pravidla neutrální?

 

Literatura pro děti a mládež:

Lindgranová, Astrid: Karkulín ze střechy

Braunová, Petra: Johana s dlouhýma nohama

Riordan, Rick: Magnus Chase a Bohové Ásgardu – Příběhy z devíti světů

Kovářová, Tereza: Real Terysa

Stevensová, Robin: Šťastné a krvavé Vánoce

Teper, Jiří: Pohádky o domovních znameních

Hu, Barbora: Jógátky – Pohádky a cvičení pro malé jogínky