Kapřík Metlík připlul do Oslavan

06.11.2012 09:05

V úterý dne 6. listopadu 2012 byl hostem v Městské knihovně spisovatel Jan Opatřil.

Na besedu s mladým začínajícím spisovatelem ze Žďáru nad Sázavou přišli žáci 2. a 3. tříd. Spisovatel děti seznámil se svou knihou "Dobrodružství kapříka Metlíka", která vyšla na začátku roku 2011, i s pokračováním, vydaným tento rok. Knížka vypráví příhody kapříka Metlíka a jeho kamarádů, které prožívají v chovném rybníčku a přehradě, kam je rybáři jednu sychravou podzimní sobotu vysadí. Hlavní myšlenkou příběhu je význam lásky a přátelství v životě každého z nás. Ten, kdo nemá přátele a neví, co je to mít někoho rád, zůstává pak se všemi ošklivými věcmi, které samota přináší, naprosto sám a bez pomoci.
Součástí besedy byla autogramiáda. Děti měly  možnost si knihu ale i další upomínkové předměty koupit přímo od pana spisovatele a nechat jím podepsat.

Kniha a rovněž její pokračování ("Dobrodružství kapříka Metlíka 2") jsou k dispozici k zapůjčení v dětském oddělení. Věříme - spolu s autorem - že se kapřík Metlík stane i vaším kamarádem.

Podívejte se do fotogalerie: https://cms.knihovna-oslavany.webnode.cz/fotogalerie/