Meluzínka Minka v padochovské knihovně

25.11.2011 10:31

Ve čtvrtek 3. listopadu do knihovny přiletěla meluzína, která je tak ošklivá, až je vlastně krásná. Opravdu, a kdo nevěří, ať si přečte stejně jako my s dětmi pohádkovou knížku o meluzínce Mince. Knihu napsalo 19 autorů z tehdejšího Československa, také z Finska, Jugoslávie, Rakouska, NSR, Velké Británie, Švédska, Dánska, Francie, Polska, Rumunska, Itálie a SSSR. Tito autoři se přičinili, aby vznikla roztomilá knížka o dobrodružstvích meluzínky Minky z Meluzemě, která se objevuje totiž všude, kde zafouká větřík a kde se něco zajímavého děje. A tak ji vítr zanesl až do knihovny na besedu s padochovskými školkáčky. Těm se beseda líbila, což usuzuji podle toho, že knihovnu teď zdobí jejich obrázky, na kterých se Minka setkala s větrným mlýnem, s meluzánkem Mezulánkem, chlapcem Třináctem a jeho rozzlobeným tatínkem. A jestli i Vás čtenáři někdy vítr donese do padochovské knihovny, můžete sizdu tuto knihu vypůjčit.